Telefon : +90-545-687-28-19 Eposta : solar-invento@inventoturkiye.com

CdTe İnce Film Güneş Paneli

MÜKEMMEL GÜÇ ÜRETİM PERFORMANSI

CdTe ince film modülleri, yüksek verimlilik ve güç üretim performansı üzerinde kanıtlanmış mükemmel kayıtlara sahiptir.
 
YÜKSEK DÖNÜŞÜM VERİMLİLİĞİ

Optimum Güneş tarafından üretilen 1200mm * 600mm boyutlu CdTe ince film güneş modülü, dönüşüm verimi üzerinde% 12 ve üzeri seviyelere ulaşıyor ..
 
DÜŞÜK SICAKLIK KATSAYISI

Geleneksel silikon güneş modülü sıcaklık katsayısı -0.48 / dereceye ulaştığından, CdTe ince film güneş modülünün sıcaklık katsayısı sadece yaklaşık% -0.21 / derece. Yeryüzündeki yüksek güneş ışınım alanlarının çoğunda, çalışma sırasındaki güneş modülünün sıcaklığı 50dergee veya daha yüksek olabilir. Böylece, bu gerçek, gerçek hayatta güç üretimi için CdTe ince film modüllerinden ziyade kristal silikon güneş modüllerinin dönüşüm verimliliğini daha fazla etkiler.

MÜKEMMEL DÜŞÜK IRRADIANCE ETKİSİ

Kadmiyum tellürit, tam spektrum için yüksek absorpsiyona sahip doğrudan bant boşluğu olan bir malzemedir. Düşük ışık koşullarında, şafak vakti, gündüzün batışı veya dağınık bir aydınlatmada, CdTe ince film güneş modülünün güç üretim performansı kanıtlanmıştır Kristalin silikon güneş modülününkinden daha yüksek olması.
 
İYİ KARARLILIK

İçsel ışık kaynaklı bozunma etkileri yoktur.
 
DÜŞÜK SICAK SPOT ETKİSİ

CdTe ince film modülünün uzatılmış hücreleri, modülün sıcak nokta efektini azaltmaya yardımcı olur ve bu da güç üretim kapasitesini arttırmanın büyük bir avantajına, kullanımdaki ve ürün ömrünün güvenliğini sağlar.
 
MÜKEMMEL GÖRÜNÜM

CdTe modülleri, mükemmel görünüm sağlayan, görünüş, birlik ve enerji bağımsızlığı konusunda daha yüksek standartlara sahip binalarda en iyi uyan saf siyah olan uniformite rengine sahiptir.

  • Standart CdTe İnce Film Güneş Paneli
  • Standart Yarı Şeffaf CdTe İnce Film Güneş Paneli

Güvenlik ve Çevre Dostu
 
Brookhaven ulusal laboratuarı ABD’li bilim adamları, kristal silikon güneş pilleri, CdTe ince film güneş pilleri ve kömür, petrol, doğal gaz ve nükleer enerji gibi geleneksel enerjiler gibi yenilenebilir enerjiden gelen ağır metal emisyonlarını sistematik olarak inceledi. Güneş pilinin analizinde, güneş pilleri malzemeleri için gerekli olan cevherlerin orijinal olarak işlenmesi, güneş pillerinin üretimi ve kullanımı da dahil olmak üzere, tam yaşam döngüsü süreci düşünülmüştür.

Çalışma sonuçları, en yüksek kadmiyum emisyonunun, 44.3 g / GWh’ye ulaşan petrol olduğunu ve ikinci en yüksek petrolün 3.7 g / GWh’lik kömür olduğunu gösteriyor. CdTe ince film güneş modülünün kadmiyum emisyonu, doğalgazla aynı şekilde yalnızca 0.3g / GWh’dir.
Özetle, en düşük enerji üretimi maliyetiyle CdTe ince film güneş modülü, temiz enerjinin devrimine ve ekonomik ve çevresel yararların hasatına dünyanın her yerinde yardımcı olabilir.

You are donating to : Solar Invento Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
Loading...