Telefon : +90-545-687-28-19 Eposta : solar-invento@inventoturkiye.com

Fotovoltaik Perde Duvar

Günümüzde mimari ve fotovoltaik güneş enerjisi yeni bir inşaat şekli oluşturmak için birleştirilebilmektedir.

Perde duvarları, mimarlara fotovoltaik güneş enerjisinin binalara verimli ve ekolojik olarak entegrasyonu için çok sayıda olanak sunmaktadır.

Fotovoltaik perde duvarı, sadece temiz ve serbest enerjinin yerinde üretilmesinin yanı sıra, filtreleme etkisi ile güneş kontrolünün uygulanması, iç mekana kızıl ötesi ve UV ışınlarının girişinin önlenmesi (ısı rahatlığının arttırılması) doğal aydınlatmanın sağlandığı çok işlevli bir çözüm sunmaktadır.

Şeffaf fotovoltaik camın biçimi, yapısı ve renginde alüminyum çerçevelerle birleştirilmiş geniş çeşitlilik, mimarlara zarafeti, verimliliği ve enerji tasarrufunu birleştiren tasarımlar yaratabilme olanağı sunacaktır.

Invento Enerji, fotovoltaik camı farklı boyutlarda, renklerde ve şeffaflık derecelerinde özelleştirebilir. Bu özellikler, bir fotovoltaik perde duvar olarak kurulum için ideal bir malzeme olduğu anlamına gelir.

Bu, camdan cama PV modülleri olan havalandırmalı cepheler için tasarlanmış Fotovoltaik Perde Duvarlarin değişik bir versiyonudur. Burada, bina yapısında kurulu ızgaranın yapısal yönelimi dikeydir ve uygulama için yeni yapısal ve mimari seçeneklerin kilidini açar. Sistem, mineral yün veya polistiren levhalara dayanan ısı yalıtımı ile kurulabilir. Sistem, tasarlanmış herhangi bir ısı yalıtım tabakası kalınlığını barındırabilir.

10 mm’lik standart modül aralığı, arka fasya ile arttırılabilir ve gizlenebilir veya eklenmiş bir görsel efekt için vurgulanabilir. Örneğin, ön yüzü gece aydınlatmak için iç tarafa takılan LED lambaları ile daha fazla görsel efektler mümkündür. PV modülleri, anotlanmış alüminyumun yapısal olarak bağlanmış sırt rayları ile ızgaralı yapı üzerine monte edilir. Bu cephe sistemi çözümü esnektir ve farklı kurulum düzleminde çeşitli PV modül boyutlarını ve farklı performans parametrelerini veya görünümünü barındırabilir. Cephe sisteminin 1 m2 başına kurulu gücü, spesifik PV hücrelerine (yani verimlilik, boyut ve renk) ve bunların hizalanmasına bağlıdır. Tipik derecelendirme aralıkları 50 Wp / m2 ile 200 Wp / m2 arasındadır.

PV modülleri, tek bir cephe düzleminde (diğer PV hücreleri olmaksızın düzenli cam levhalarla düzenli cam levhalarla renklendirilebilir veya renkli filmle laminatlanabilir) oluşturulabilir ve herhangi bir iç yapısal bileşen olmadan görünen tek bir cam yüzey elde edilebilir Opak projelerde) veya alt yapıyı (şeffaf projelerde) çok fazla açığa çıkarabilir.

Alüminyum altyapı sistemi herhangi bir RAL rengi ile kaplanabilir veya eloksallı hale getirilebilir. Cephe çözümünün tamamı üstün dayanıklılık gösterir ve minimum bakım masraflarına sahiptir. Cephe, diğer cam cephelerde olduğu gibi temizlenebilir ve fotovoltaik sistem, diğer bina elektrik tesisatı gibi denetlenir; bakım ise hiçbir sarf malzemesi gerektirmez. Tüm cephe montajı otomatiktir ve bakım gerektirmez.

Fotovoltaik hücrelerin havalandırmalı ön cephe yapısı ile birleştirilmesi, RES (Yenilenebilir Enerji Kaynağı) ‘dan enerji tüketilmesini sağlar. Tavan montajlı güneş panellerinin aksine, montaj sabitleyicileri, kışın engellenen kar yığınları ile çatı cildi kırmak veya çatı yapısını aşırı yükleme riski taşımaz. Fotovoltaik cepheler, binanın güney, batı ve doğu yüzeylerine, sabah ve öğleden sonra güneşten daha fazla enerji sağlamak için kurulabilirken, kışın da optimum fotovoltaik enerji çıktı eğrisini bina güç tüketimi eğrisine yaklaştırır.

Fotovoltaik havalandırmalı cephe sistemi, farklı çatı yüksekliklerine ve çeşitli coğrafi bölgelerdeki (rüzgar yükleri, kar yükleri, donmaya karşı direnç, yumuşak vücut darbesi ve sert gövde etkisinin değerlendirildiği binalar) uygunluğunu kanıtlamak için çok sıkı testlerden geçmiştir). Bina cephelerinin ilave havalandırılması, yaz aylarında yapının ısınması sürecini azaltır; bu da binanın iklim konforunu ve enerji dengesini büyük ölçüde geliştirir.

You are donating to : Solar Invento Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
Loading...